Sony Xperia 1 VI ve 10 VI Sızdırıldı, İşte Tasarım Detayları ve Özellikleri

Sony’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi Xperia 1 VI ve orta segment telefonu Xperia 10 VI’nın resmi render görselleri sızdırıldı. Tasarım detayları ve bazı teknik özellikleri ortaya çıkan telefonlar, 17 Mayıs’ta düzenlenecek lansman etkinliğinde resmiyet kazanabilir.

Xperia 1 VI, selefi Xperia 1 V’e benzer bir tasarım çizgisi izlese de, ekran oranında dikkat çekici bir değişiklik sunuyor. Daha geniş ve daha az uzun olan ekran, 19.5:9 oranıyla dikkat çekiyor. Telefonun ön yüzünde geniş çerçeveler korunurken, selfie kamerası yine üst çerçeveye yerleştirilmiş. Sızdırılan görseller, cihazın siyah ve açık kahverengi olmak üzere iki renk seçeneğiyle geleceğini gösteriyor.

Xperia 1 VI’ın teknik özellikleri de oldukça iddialı. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 8 Gen 3 ile güçlendirilmesi beklenen telefon, 12/16GB RAM seçenekleriyle sunulacak. Arka tarafta üçlü kamera sistemi yer alacak. Bu sistemde 16mm ultra geniş açılı lens, 24mm ana kamera ve 85-170mm periskop telefoto lens bulunacak. 5.000 mAh bataryaya sahip olan telefonun ekranı 120 Hz yenileme hızı ve 240 Hz dokunmatik örnekleme hızı sunacak.

Sony’nin orta segment telefonu Xperia 10 VI, selefi Xperia 10 V’e göre daha ince tasarım değişiklikleriyle geliyor. Arka kamera adası daha şık bir görünüme sahip olan telefon, üç farklı renk seçeneği sunacak. Ön tarafta geniş çerçeveler korunurken, Xperia 10 VI’ın en dikkat çekici farkı kamera sayısındaki azalma. Selefinde bulunan üçlü kamera yerine, Xperia 10 VI’da ana kamera ve ultra geniş açılı lensden oluşan ikili bir sistem bulunacak. Telefoto lensin çıkarılması, bazı kullanıcılar için dezavantaj olabilir.

Xperia 10 VI’ın 6/8GB RAM seçenekleriyle sunulması bekleniyor. Her iki modelde de 3.5mm kulaklık girişi korunurken, Sony ayrıca telefonlar için ayaklı kılıflar da sunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x